Türkiye
Az konuş, çok çalış..

Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Sistem Kontrolü ve Sisteme Nasıl İyi Bakılır ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,072 Görüntüleme
(@caylaq)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı
 

Selamlar,

Forumda gezdikçe gördüğüm kadarıyla bir sürü kurulum var. Ben kurulumu yaptığımda çözünürlük olarak kendi çözünürlüğüm geldi ve ekran kartım konsolda görünüyor. Gene de ekran kartı kurulumu yapmam gerekir mi ?

Bununla beraber ubuntu-forumlarından ve yabancı forumlardan (haliyle farklı) dağıtıcılardan komutlarla sistemime dosyalar yükledim ve başka bir dosyayı çalıştırmak için (bağımlılık) yükledim.

Bu sisteme zarar verir mi ? Bu yüzden mi birçok sorunla karşı karşıya kaldım ? Şuan bağımlılıkları öğrenip silmeli miyim ?

Sistemde hala açılmayan bir sürü yüklü materyal var. Uzun zamandır sinir stresle beraberinde bugün, elternatif ve benim de hatırlayamadığım yollarla vmware'i yükledim 🙂 Dosya konumu değişti mi ? diye sordu hatta bana. Bunun bir tester'ı var mıdır bağımlılık siliciler gibi ?

Teşekkürler.

 
Gönderildi : 28/08/2019 5:19 am
tulliana
(@tulliana)
Gönderiler: 3499
Famed Member Admin
 

Öncelikle sisteminiz her zaman güncel olmalıdır. Ayrıca diğer dağıtımlardan manuel olarak derleyip yüklediğiniz bağımlılıklar sisteminizde aksaklıklara sebep olabilirler. O bağımlılıklar Arch depolarında da mevcuttur. Hangi isim ile depoda ise depodan kurunuz. Pamac paket yöneticisi kurmanızı öneririm. Şuradan bizim pamac paketimizi indirip kurabilirsiniz. Gereksiz bağımlılıkları da tespit edip size verebilir. Uygun gördüklerinizi kaldırırsınız.

archman.org - Bizi bilen iyi bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.!

 
Gönderildi : 28/08/2019 5:51 am
(@caylaq)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı
 

Çok teşekkürler hocam. Bütün kurulumu destekler bu sistemler önce paket veya tek sefer güncelleme yapmayın demiştiniz de... Direk her seferinde güncel tutuyoruz. Şöyle bir aksaklık mı desem bilemedim sormak isterim, güncellemer bazen sorun çıkarabiliyo ve part'ı açıp tek tek yükledim kernel'ini falan. Bazen silmesi gerekiyo ve bazen silerek günecelliyo bazı partileri. VMware için konuşuyorum tabi.

Forumda masaüstü bulamadım hocam ve kasmalar başladı, workstation yok şuan, biraz sıkıntılı temalarım var, i3 çalışmıyo hali hazırda, ne yüklenebilir ?

https://www.youtube.com/watch?v=jW4GFGOIUjc

Bu adımlar da uygulanmalı mı ?

 
Gönderildi : 28/08/2019 6:03 am
Paylaş:
Translate »