Türkiye
Az konuş, çok çalış..

Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Teamwiver nasıl Kurabilirim ?

indirdivx1967
(@indirdivx1967)
Yeni Kullanıcı

Teamviewer_15.16.8.x86_64.rpm  , teamviewer_15.16.8_amd64.deb, teamviewer-suse_15.16.8.x86_64.rpm  indirdim , yazılım kur ile kurmaya çalıştım olmadı , Ubuntu veya Mint linux da paketi otomatik anıyor kuruyordum Archman biraz destek gerekecek galiba  nasıl bir yol izlemem gerek.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 03/04/2021 2:47 pm
tulliana
(@tulliana)
Üye Admin

Öncelikle Arch linux ve Arch tabanlı dağıtımlar nasıl çalışır, paket yönetimi nedir, farklılıkları nedir öğrenmenizi öneririm.

Buradan https://archman.org/topluluk/belgeler/ BELGELER kategorimizi inceleyin. Özellikle en üstteki PACMAN kullanımı ile ilgili belgeler taban Arch linux ve pacman paket yönetimin nasıl çalıştığını anlatır. İndirdiğiniz paketler bizim yapımıza uygun değildir.

Teamviewer AUR diye tabir edilan Arch kullanıcı depolarında resmi olarak desteklenmeyen paketler kategorisindedir. O sebepten bu paketi kurarken derleyip kurmanız gerekir. Archman linux üzerinde uçbirimden aurno teamviewer komutunu vererek derleyip kurabilirsiniz. Bilinen resmi desteklenen paketler ise pacman komutları ile kurulur. Grafik arayüz olan pamac ile de istediğiniz paketi kurabilirsiniz. Kolay gelsin.

http://archman.org - Bizi bilen iyi bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.!

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2021 11:25 pm
Paylaş:
Translate »