Türkiye
Az konuş, çok çalış..

Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] GENEL - Proje Anasayfa ve Forum Geri Bildirimi

Sayfa 3 / 3
mhmtkrktr
(@mhmtkrktr)
Devamlı Kullanıcı

Ben duyuru derken diğer yerel Linux platformlarını demek istemiştim. Sosyal medya da iyi olmuş ama benim sosyal medya hesaplarını daha çok, benden olan benden başka herkes kullanıyor. 🙂 Bu sebeple görmemiş olabilirim ama bu bana has bir sorun oluyor sanırım.

Söylediğim diğer iki konuda; oturumun açık kalma süresi, cevap yazmaya başlayıp bitiremeden başka bir işle ilgilenme gereği duyanlar için söylemiştim. Örneğin benim durumumda cevap yazmak istiyorum ama bu arada müşteri geliyor. Önce iş dersek, gelene dur şu yazıyı bitireyim deme şansım yok. Kaldığım yerden sonra devam edeyim desem, mevcut durumda tamamlayıp gönder dediğimde forum giriş ekranına düştüğü için  öyle bir şansımda yok. Yazılan iletininin site içinde arabelleğe alınması gibi bir çözümde olabilir mesela.

Bir diğeri ise forum ana sayfa butonu. Anasayfa -> proje anasayfa butonu şuraya geçiş yapıyor. http://archman.org
Benim söylediğim ise şuraya kolay şekilde dönebilmek. http://archman.org/forum/index.php?action=recent
Önceki <> sonraki butonu aynı başlığa geçilen cevaplar arasında çalışıyor sanırım.

İlave olarak oturum açık olmadığı zamanda iletilerin altında, oturum açma ekranına geçip onay sonunda aynı yere geri dönen bir yanıtla butonu fena olmazdı.

Bunlar olmazsa olmaz değil ama kullanışlılık açısından artısı olacağını düşündüğüm özellikler. En başta söylediğim gibi, bu özelliklerin değerlendirmesi sizlere kalmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2017 4:36 pm
tulliana
(@tulliana)
Üye Admin

Oturumun açık kalma süresi varsayılan olarak 60 dakika. Kullanıcı giriş yaparken her zaman bağlı kal seçeneğini işaretlerse kesinti olmayacaktır. Bu SMF standardı ve amaca uygun bir yeterliliği var gibi.

Her halukarda, ileti gönderilmeden çevrimdışı olma ihtimali göz önüne alınarak yazının arabelleğe ya da ön belleğe alınması sağlanabilir. Buna bakacağım.

Anasayfa butonu forumun linkini, Proje Anasayfa da wordpress'in linkini taşıyor. Bu butonun amacı, forum anasayfasını yenilemek veya proje anasayfaya gitmek için.
Anasayfa butonunun altına verdiğiniz bağlantıyı yani son iletiler bağlantısını bir buton olarak ekleyebilirim.

Sizin demek istediğiniz bağlantı üye girişi yapınca sağ üstte profil adının yanında çıkıyor zaten. Forum kullanımına az bir miktar aşinalık yeterli olacaktır. Ya da daha farklı birşey anlatmak istediniz ben mi anlamadım bilmiyorum. Öyle ise detaylandırabiliriz mevzuyu.

Çevrimdışı iken yani ziyaretçilere görünecek düzenlemeleri yaptım. Butonlara tıklayınca giriş ekranına yönlendirir. (Yanıtla, Haberdar et, Arkadaşına Gönder ve Yazdır butonu ekledim)

İletinizi yazdığınız zaman okudum ama dağıtım inşa çalışmalarından eğilemedim üzerine. Kusura bakmayasın. Geri bildirim ve öneriler için teşekkürler.  😉

http://archman.org - Bizi bilen iyi bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.!

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 22/02/2017 8:12 am
tulliana
(@tulliana)
Üye Admin

Selamlar..

Forum üye profil bilgilerine Facebook ve Github hesabı ekleme seçeneğine sahipsiniz. Örnek olarak soldaki profilime ya da aşağıdaki ekran alıntısına bakabilirsiniz.

Profil ayarlarınızdan Forum profili seçeneğine tıkladıktan sonra sayfanın altında Facebook ve Github seçeneklerini göreceksiniz. Sadece kullanıcı adınızı ya da ID numaranızı yazıp sağ alttaki Profili Değiştir butonuna tıklayarak kaydetmeniz yeterlidir. Kolay gelsin

http://archman.org - Bizi bilen iyi bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.!

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 21/05/2017 6:44 pm
tulliana
(@tulliana)
Üye Admin

Forumumuz 22 şubat yedeğine yüklenmiş olup bugün itibarı ile 2 haftalık bir geri dönüş yapılması gerekmiştir. Bazı iletileri alıntı olarak tekrar ekledik. 2 hafta içinde üye olanlar yeniden üye olmalıdır. Dış müdahalelerden dolayı  yapmak zorunda kaldığımız bu aksaklık için özür dileriz.

http://archman.org - Bizi bilen iyi bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.!

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/03/2020 7:50 am
Sayfa 3 / 3
Paylaş:
Translate »