Türkiye
Az konuş, çok çalış..

Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Parole Gstreamer Hatası

mhmtkrktr
(@mhmtkrktr)
Devamlı Kullanıcı

Paroleyi çalıştırınca aşağıda ki gibi hata veriyor ve müzikleri açmıyor. Uçbirimden açarsam da program açılıyor fakat uçbirimde hataya dair birşey görünmüyor. Akım türü belirlenmedi yazısını anlayamadım, aynı müzikler parole ile diğer bilgisayarda çalıyor.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 09/02/2014 1:17 pm
cumali
(@cumali)
Gelişmiş Kullanıcı

Şu çıktıyı alalım:

$ pacman -Ql  | cut -d' ' -f1 | uniq | grep ^gst

gst-libav ve gst-plugins-base paketlerini kurman sorunu çözebilir. http://forum.xfce.org/viewtopic.php?pid=31810#p31810

Bu konuda hata kaydı açılmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/02/2014 3:50 pm
mhmtkrktr
(@mhmtkrktr)
Devamlı Kullanıcı

Parole daha önce de başka bir bilgisayarda aynı sorunu vermişti. Sorunu çözemeyince kaldırıp, deadbeef 'i kurdum. Birazda bunu deneyeceğim. Gnome üzerinde şu ana kadar denediklerimde, hala tam anlamıyla tatmin edici bir müzik oynatıcı bulamadım malesef. Linux'ün vlc gibi masaüstü ve bilgisayar seçmeden, winamp veya medya player gibi stabil, görsel olarak tatmin edici ve kullanışlı bir müzik oynatıcısına ihtiyacı var gibi görünüyor.Kde kullanıcıları için durum farklı olsada, gnome kullanıcısı biri olarak durum benim açımdan şimdilik vahim. Umarım yakın zaman da gnome içinde, amarok gibi bir program çıkar ve müzik dinlemek gnome severler içinde çile olmakdan çıkar.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 09/02/2014 8:25 pm
YFDogan [Kalbimizdesin]
(@yfdogan)
Devamlı Kullanıcı

XBMC deneyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2014 5:41 am
mhmtkrktr
(@mhmtkrktr)
Devamlı Kullanıcı

XBMC deneyebilirsiniz

Ne-nedir? neyi-nasıl yapar diye, geçen yıl, günlerce uğraştığım program, xbmc. Neredeyse kendi başına bir işletim sistemi gibi. Denediğim multimedya programları içinde, kendi dalında belki de en iyisi diyebilirim. Fakat sadece müzik dinlemek için kullanıldığında, bilgisayar için biraz ağır bir program olur. Benim istediğim ise bazen sadece müzik dinlemek, bazen de müziğimi açıp aynı zamanda wep de v.s. gezebilmek. Yani bu işi yapabilecek daha az ayrıntıya sahip, daha hafif bir müzik player. Yine de öneri için teşekkürler Üstadım.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 15/02/2014 1:39 am
Paylaş:
Translate »