Archman GNU/Linux - Arch Linux ve Türevleri - Manjaro Türkiye

GENEL KATEGORİ (ORTAK KONULAR) => BELGELER VE İPUÇLARI => Yeni Başlayanlar => Konuyu başlatan: ugurseker - 05 Kasım 2018, 18:02:50

Başlık: gnome ayarlar
Gönderen: ugurseker - 05 Kasım 2018, 18:02:50
merhaba sevgili arcman forum kullanıcıları ve saygıdeğer açık kaynak ve özgür yazılım destekçi kardeşlerim. Benim sorunum kullanmakta olduğum manjaro gnome 18 sürümlü dağıtımın ayarlar bölümü kayboldu yani birdenbire gitti geri getirmenin bir yolu var mı? ayarlar sekmesi kayıp ne duvar kağıdı değiştirebiliyorum ne de başka birşey.
Başlık: Ynt: gnome ayarlar
Gönderen: tulliana - 05 Kasım 2018, 21:01:13
Sistem kırılma yaşamış ya da bağımlılık sürümlerinden dolayı sorunlar yaşıyor olabilir. Öncelikle yansıları ve akabinde sistemi güncelleyip tekrar başlatın ve kontrol edin.

Önce yansıları güncelleyin:
Kod: [Seç]
sudo pacman-mirrors -g -b stable
ardından sistemi güncelleyin:
Kod: [Seç]
sudo pacman -Syyu
varsa güncellemeleri uygulayın ve sistemi yeniden başlatıp kontrol edin.Halen aynı husus devam ediyor ise:
Kod: [Seç]
sudo pacman -S gnome gnome-extrakomutu ile masaüstü yönetimini tüm gereksinimleri ile birlikte tekrar kurun ve sistemi yeniden başlatıp kontrol edin.
Başlık: Ynt: gnome ayarlar
Gönderen: ugurseker - 05 Kasım 2018, 23:04:10
dediğiniz komutu uyguladım 63 tane program yüklüyor galiba. ben  manjaro gnomu ilk kurduğum zaman otomatik yüklü gelen bazı programları kaldırmıştım kendimce kullanmadığım yer kaplamasın diye silmiştim galiba bunları tekrar kuracak.