Archman GNU/Linux - Arch Linux ve Türevleri - Manjaro - Antergos Türkiye

GENEL KATEGORİ (ORTAK KONULAR) => KURULUM KILAVUZLARI => Konuyu başlatan: adaletsenfonisi - 23 Nisan 2018, 18:21:57

Başlık: Monster Abra V10.3 UEFİ Kurulumu Hk.
Gönderen: adaletsenfonisi - 23 Nisan 2018, 18:21:57
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

Uzun bir süreden sonra Linux işletim sisteminde bu sefer tamamen kalıcı olarak kalma kararı aldım fakat şu an elimde olan bilgisayara illah bir problemden kaynaklı Arch Linux kurulumu gerçekleştiremiyorum.Ya Feliz wifi ye bağlanmıyor ya Zen İnstaller grafik arayüzünü açmıyor ya da metin tabanlı kurulumda Arch SSD mi görmüyor.Haliyle sabahtan beri bunları deneyerek hiç bir verim elde edemedim..

Şimdi Archman kuracağım fakat sadece Linux kullanacağım için UEFİ/GPT kurulumunda bir problem yaşar mıyım ? Çünkü Archman'ın UEFİ kurulum rehberi gibi bir belge göremedim.Yoksa sadece Linux kuracaksam Legacy üzerinden mi devam etmem gerekiyor?

intel i7 7700hq
256gb ssd
1tb hdd
Nvidia 1050ti 4GB
16GB Ram

bulunmakta cihazda.Bunların dahilinde iyi bir masaüstü ortamı temiz bir sistem olsa sadece Steam üzerindeki oyunları oynayıp kendi halimde bir kaç html web sitesi hazırlayacağım..
Başlık: Ynt: Monster Abra V10.3 UEFİ Kurulumu Hk.
Gönderen: tulliana - 24 Nisan 2018, 09:31:42
Archman sistem kurucu olarak Calamares kullanır. UEFI kurulum desteği vardırç Kurulum ise kolaydır. Sezgisel olarak sorun yaşamadan kurabilirsiniz.

Calamares kullanan dağıtımların UEFI kurulumları hep aynıdır doğal olarak. Aşağıdaki videolar yardımcı olacaktır. Bir kurulum rehberi de biz yayınlayalım.

https://www.youtube.com/watch?v=3iB2c4gavn8

https://www.youtube.com/watch?v=ZLocHGrEfyQ