Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Selam manjeroyu kurdum  fakat ekran kartını kuramadım Ubuntu üzerinde ek suruculer seçeneğinden ekran kartimin driver ni kurabiliyordüm manjaroda ise kurulum esnasında driver kuruluyormus ama benim dizüstü PC de 2 ekran  kartı var  biri Intel   diğeri Nvidia gtx950   kurulum esnasında intell i algılanmış    elle kurulum için Ubuntu  daki gibi bir uygulama varmi
2
MANJARO LINUX / Ynt: Manjaro - Bumblebee Vulkan Problemi
« Son İleti Gönderen: tulliana Bugün, 15:40:48 »
Manjaro forumundaki iletinizi de takip ettim. Geri bildirim için teşekkürler  ;)
3
MANJARO LINUX / Ynt: Manjaro - Bumblebee Vulkan Problemi
« Son İleti Gönderen: MSB Bugün, 13:57:51 »
Vulkan ile çok verim alacağınızı düşünmüyorum. Sizin sorununuz bazı kütüphanelerin yerinde bulunamayışından kaynaklanıyor. Bumblebee yapılandırmalarını tekrar gözden geçirip, kırık bağımlılıkları da elle taşımanız gerekir. Bumblebee aradığı grafik kartı sürücülerini çağırdığı konumlarda bulmalı. Bulamıyor ise kullanıcı yapılandırmalarında bir dizi düzenleme gerekebilir. Bu yapılandırmalar kullanılan masaüstü yöneticisine göre de değişkenlik gösterebilir. Sık rastlanan standart sorunlardan olmadığı için deneyimlemeden şu şöyledir diye net bir tanımlama yapamayacağım ama dediğim gibi birbirini çağıran bağımlılıkları, aradıkları yerde bulmasını sağlamak lazım. Çünkü Vulkan kullandığınızda bumblebee kırılma yaşıyor.

Vulkan ciddi performans artışı sağlıyor aslında. Reddit veya diğer forumlarda bazı karılaştırmalarda ciddi farklar ortaya çıkmış. nvidia-xrun sağolsun şu anda bumblebee ile beraber vulkan kullanabiliyorum. Kullanıcı dostu olduğunu söyleyemem ama yüklemesi ve kullanımı kolay en azından. Linki de özellikle buraya bırakıyorum ki yardıma ihtiyacı olan kullanır.
Bu da Manjaro (EN) forumunda açtığım konu. Ve nvidia-xrun Github linki.
4
MANJARO LINUX / Ynt: Manjaro AUR ile Uygulama Yüklenmiyor
« Son İleti Gönderen: ademsahin Bugün, 09:50:53 »
Dediğiniz kodları uçbirime yazıyorum şifreyi doğru yazdığıma emin olduğum halde sürekli tekrardan şifre soruyor.
5
ARCH LINUX / Ynt: Disk Dolu Hatası
« Son İleti Gönderen: tulliana Bugün, 09:16:14 »
Kıymetli verileriniz varsa harici bir disk ortamına yedekleyip diskin tamamını biçimlendirebilirsiniz.
6
« Son İleti Gönderen: tulliana Bugün, 08:46:22 »
Kod: [Seç]
yaourt -S yaourt
yaourt -S package-query
7
« Son İleti Gönderen: ademsahin 17 Eylül 2018, 22:31:34 »
Nasıl yapabilirim peki bu işlemi ???
8
ARCH LINUX / Ynt: Disk Dolu Hatası
« Son İleti Gönderen: Muhammed (yazilimca) 17 Eylül 2018, 22:24:26 »
Hocam 4gb diski biçimlendirince sistem çöktü, dualboot olarak kurmuştum tekrar baştan kurmak istiyorum , diski tamamiyle biçimlendirirsem zarar verir mi ? ya da arch linux u nasıl kaldırmalıyım ?
9
MANJARO LINUX / Ynt: libudev0 kurulum hatası
« Son İleti Gönderen: neymarfato 17 Eylül 2018, 21:27:55 »
10
« Son İleti Gönderen: tulliana 17 Eylül 2018, 21:09:11 »
Hangi uygulamayı yüklerseniz bu hatayı vermez. Bu sorun, derlemek istediğiniz paketin kaynak dosyasının yerinde olmamasından kaynaklanıyor. Sadece bu paket ile ilgili bir sorun.

Yine de yaourt ve package-query paketlerini güncelleyebilirsiniz. Derlemelerden kaynaklanacak diğer sorunlar için yararlı olacaktır.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10